Субота, червня 10, 2023

slide

АКЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ»

 

Це первоцвіти.

Дивні дуже квіти,

Що розквітають ранньою весною,

Коли ще сніг лежить по всьому лісі,

А диво-квіти рвуться з темноти.

Що це за квіти? Хочете спитати

Їх колір квітки, листя та стебла?

Я розповім.

Та перш хочу сказати,

Що потребують всі вони тепла.

Тепла та сонця, бо воно їх гріє

І пестить першими проміннями весни.

Тепла людського…

 

             Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні знищуються ( у результаті незаконного збору та продажу ) мільйони ранньоквітучих рослин-першоцвітів. Серед  них – проліски, білоцвіти, шафрани та інші. Більшість з них занесена до Червоної книги України. Збирання весняних квітів шкідливе для природи тим, що не дає  можливості рослинам утворити насіння, до того ж ушкоджуються сусідні квіти,ламаються стебла та бруньки, повністю псуються рослини. Зриваючи стеблину з квіткою, ми губимо декілька майбутніх рослин. Кожен повинен розуміти, що відповідальне ставлення до навколишнього природного середовища буде гарантією збереження природи нашого краю, адже те, що ми залишимо для прийдешніх поколінь, залежить від нашого вибору.

            Тому щорічно ДП «Делятинський  лісгосп» наприкінці зими  та на початку весни проводить акцію «Первоцвіт», завдання якої – привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати в підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи. Дуже важливою складовою акції «Первоцвіт» є пропаганда відмови від купівлі перших весняних квітів.

            Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце й душу всіх, хто прийде слідом за вами.