Субота, червня 10, 2023

slide

Попередження пожеж у лісових масивах!!!!

 

У цьому році літо, як ніколи, спекотливе, тому зростає ризик виникнення лісових пожеж. Це зумовлююється самовільним спалюванням рослинності та стрімким зростанням відвідування лісів відпочиваючими. Люди не завжди задумуються над тим, що їх дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин стихійна пожежа може знищити цілі лісові масиви та завдати великих матеріальних збитків державі.

         

ДП «Делятинський лісгосп» Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства провів екстренну нараду у усією лісовою охороною по питанні вжиття невідкладних заходів по недопущенню виникнення лісових пожеж і звертається з проханням до всіх жителів та гостей регіону неухильно дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісових масивах, а саме:

-         відпочивайте лише на рекреаційних зонах відпочинку;

-         не розкладайте багаття у лісі;

-         намагайтеся не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю;

-         не створюйте смітників у лісі, ти більше не підпалюйте їх;

-         не випалюйте суху рослинність у лісах чи поруч з лісом;

-         не користуйтесь у лісі піротехнічними засобами.

Нагадуємо, що згідно ст..77 « Кодексу України про адміністративні правопорушення» винні в порушенні «Правил пожежної безпеки в лісах» несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу винні притягуються до кримінальної відповідальності.

         Тому, перед тим, як кинути недопалок в лісі або підпалити суху траву, пам»ятайте про можливі наслідки відповідальності перед законом. Лише дотримання вимог пожежної безпеки збереже лісові масиви від вогню.

 

    Здреник Р.П.

головний лісничий

ДП «Делятинський лісгосп»